VRV Sistemleri

Mitsubishi Heavy VRF Klima Sistemleri

Mitsubishi Yeni KXZ VRF Serisi

Mitsubishi Heavy yeni VRF serisi olan KXZ’de nominal beygir gücünü 60 HP’ye kadar yükseltti. Ofisler, oteller ve büyük tesislerde kullanılması için inverter multi-split sistem olarak Türkiye’de uygulanmaya başlandı.

Yeni seride yüksek verim elde etmek için ısı değiştirici (heat exchanger) ve yeni kompresör geliştirilmiştir. Bu çalışmalar sonucunda da KXZ Serisi yaklaşık %40 daha yüksek soğutma verimi (EER) ve yaklaşık %8 daha yüksek ısıtma verimine (COP) ulaşmıştır. Mitsubishi VRF Klima KXZ Serisi yaklaşık -20 derecede ısıtma, +46 derecede soğutma yapabilecek çalışma aralığına sahiptir.

Açıkta ve gizli tipleri olmak üzere 17 çeşit ve 92 modeli bulunan, tüm uygulamalar için iyi çözümler sunacak geniş bir iç ünite yelpazesi mevcuttur. Mitsubishi Heavy VRF Sistemleri, yüksek enerji tasarrufu, düşük maliyetli, yer tasarruflu, konforlu iklimlendirme çözümleri sunabilmek için ürün geliştirmeye devam edecektir.

Daikin VRV Klima Dış Ünite Serisi

Hava Soğutmalı ve Su Soğutmalı iki farklı sisteminde toplamda 10 serisi bulunan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

1) Daikin VRV IV Heat Pump VRF Klima Sistemi

Değişken soğutucu akışkan sıcaklığıyla VRV Klima Sisteminizi en iyi sezonsal verimliliğe ve konfora göre özelleştirebilirsiniz. Benzersiz sürekli ısıtma teknolojisi, VRV IV’ü klasik ısıtma sistemlerine kıyasla en iyi alternatif haline getirir. En hızlı ve en doğru devreye alma, yapılandırma ve özelleştirme için VRV konfigürasyon yazılımı iç ünitelerde geniş ürün gamı Daikin VRV ile şık iç üniteler (Daikin Emura, Nexura) birlikte kullanılabilir.

2) Daikin VRVIII-S Heat Pump VRF Klima Sistemi

Özellikle küçük kapasiteler için tasarlanmıştır. Kullanılacak alandan tasarruflu tasarım ile Daikin VRV şık iç üniteler ile bağlanabilir.

3) VRVIII-C Isıya Optimize VRV Heat Pump Klima Sistemi

Düşük çevre sıcaklıklarında ısıtma için geliştirilen sektördeki ilk sistemdir. Genişletilmiş çalışma sıcaklık aralığı: -25oC’ye kadar ısıtma için düşük çevre sıcaklıklarında stabil ısıtma kapasitesi ve yüksek verim (-10oC dış sıcaklıkta COP > 3)

4) VRV Classic VRF Klima Sistemi

Standart soğutma ve ısıtma ihtiyaçları bulunan daha küçük projeler için, Tüm VRV Klima iç ünitelere, kumandalara ve havalandırma sistemlerine bağlanabilir

5) Isı Geri Kazanımlı VRV Minimum Yer İhtiyacı Kombinasyonu

Isı geri kazanım aralığında optimize yer ihtiyacı sağlar.

6) Isı Geri Kazanımlı VRV Yüksek COP Kombinasyonu

Daikin ısı geri kazanım aralığında en yüksek enerji verimi sunar.

7) Yalnız Sıcak Hydrobox’a Bağlanabilen Isı Geri Kazanımlı VRV

Tam entegre sistem ve sıcak su hizmeti sunmaktadır.

8) Replacament VRV

R-22/R-407C’den R-410A’ya düşük maliyetli geçiş, R-22/R-407C sistemlerine kıyasla daha yüksek enerji verimliliği, tüm sistemin değiştirilmesine kıyasla (mevcut boruların ve bazı durumlarda iç ünitelerin yeniden kullanılması sayesinde) daha hızlı montaj, ısı geri kazanımlı ve heat pump modellerinde mevcuttur

9) Su Soğutmalı Standart Seri VRV-W

Su devresinde enerji geri kazanımı sayesinde tüm binada ısı geri kazanımı sağlar. Kompakt tasarım ve üst üste montaj mümkündür. Su borusu seçenekleri neredeyse sınırsız olduğundan çok katlı ve büyük binalar için uygundur. Tek soğutucu akışkan sisteminden eş zamanlı ısıtma ve soğutmadır.

10) Su Soğutmalı Toprak Kaynaklı Serisi VRV-W

Harici bir ısıtma veya soğutma kaynağına gerek yoktur. Yenilenebilir enerji kaynağı olarak yeraltı suyuyla ısıtma modunda giren su sıcaklığı çalışma sıcaklık aralığını -10oC’ye kadar genişletme imkanı sunar.

Daikin VRV Klima İç Ünite Serisi

Daikin VRV klima ofislerde, otellerde, mağazalarda ve birçok diğer ticari alanda yazın tazeliği ile kışın sıcaklığını bir araya getiriyor. Bu durum, kapalı mekanları daha rahat yaşanır bir hale getirmiş ve çalışma rahatlığını arttırmak için zemin hazırlamıştır. İklimlendirme gereksinimi ne olursa olsun, bir Daikin iç ünitesiyle karşılanabilmektedir. 26 farklı iç ünite modeline sahip toplam 116 varyasyonlu VRV Klima ile iklimlendirme kolaylıkla sağlanabilir.

Ofisler, oteller, mağazalar gibi camla kaplı geniş alanları bulunan akıllı ticari binalar için son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanan bir uygulamadır ve yalnızca klimalar kullanılarak dağıtılan yardımcı güneş ısısı içerir. Klimalar artık her geçen daha fazla miktarda dengeli ve konforlu bir iç ortam gerektiren hemen hemen tüm modern mimari konseptlerin değişmez bir parçası olarak algılanmaya başlanmıştır.

Elektronik ofis cihazlarının artan şekilde kullanımı, ısı yüklerini kış aylarında bile iç ortam sıcaklıklarının konforu bozacak seviyelere yükselmesine neden olacak şekilde arttırmaktadır. Soğutma ve/veya ısıtma talepleri gün içerisinde ve konumuna ve kişi sayısına bağlı olarak binanın farklı alanlarında oldukça yüksek oranda değişebilmektedir.

Ancak, kullanıcılar yalnızca soğutma ve ısıtmanın ötesinde iç ortamları için taleplerini yükseltmiştir ve yüksek enerji verimliliğine sahip, güvenilir ve çalıştırılması ve kontrolü kolay ‘genel iç ortam’ bunun için ideal bir çözümdür. İç üniteler yardımıyla verimli soğutma ve ısıtma sağlamanın yanı sıra taze hava, havalandırma ve ideal şekilde eşit sıcak hava perdesi ısıtması talep edilmektedir. Ve tüm bu özelliklerin merkezi bir yönetim veya bağımsız sistemler kullanılarak hassas şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

Yalnızca Daikin Hi-VRV Klima sistemi tüm bu şartları yeterli şekilde karşılayabilmektedir.

Daikin’ın amiral gemisi yazılım paketi olan, yenilikçi Hi-VRV Klima seçim programı sistemin tüm olanaklarının maksimum düzeyde kademeli olarak kullanılmasına olanak sağlarken, son kullanıcının rakipsiz bir şekilde tüm bina hizmet endüstrisi genelinde kapsamlı ve eksiksiz bir hizmet almasını garanti etmektedir.

Daikin VRV III-Q Daha Yüksek Verimlilik

Eski bir R-22 sisteminin bir yeniletilmiş VRV Klima Sistemine yükseltilmesi, sistem verimliliğinin yükselmesini sağlayacaktır. Heat Pump teknolojisindeki teknolojik gelişmeler ve R-410A soğutucu akışkanın daha yüksek bir verimliliğe sahip olması sayesinde %25′ in üzerinde verimlilik artışları elde edilebilir. Daha yüksek enerji verimliliği, daha düşük enerji tüketimi ve dolayısıyla daha düşük enerji maliyetleri ve daha düşük CO2 emisyonları anlamına gelmektedir.

LG gelişmiş klima çözümlerinin son halkası olan değişken soğutucu akış (VRF) teknolojileri üzerine çalışmaktadır. LG VRF Klima Sistemlerinin ilham verici felsefesinin en ön sıralarında MULTI V-IV’ün gelişimi yer almaktadır. Tüm geleneksel HVAC’lara meydan okurken yüksek binaların soğutma ve aynı zamanda ısıtmasını da şaşırtıcı operasyonel verimlilik sağlayarak VRF Klima modellerini ileriye taşımaktadır.

LG VRF Klima Özellikleri

Çevreyle dost R410A soğutucu akışkan, 5 HP – 40 HP arası dış ünite kapasitesi, 50 farklı iç ünite model seçeneği, borulamada maksimum 300 m mesafe, 50 m yükseklik, PC Merkezi kumanda (Opsiyonel), BMS-Lonworks, Bina otomasyon sistemine uyum (Opsiyonel), güç dağıtım göstergesi (Opsiyonel), geniş çalışma aralığı, ısıtmada -20 °C ~ 16 °C, soğutmada -5 °C ~ 43 °C, LG Multi V VRF Klima Sistemleri çevreyle dost R410A soğutucu akışkan, 5 HP – 40 HP arası dış ünite kapasitesi

LG Tarihçesi

LG klima ilk olarak pencere tipi klimaları 1968 yılında Kore’de üretildi ve inanılmaz bir gelişmeyle 2001 yılında 1.7 milyar dolarlık ciroya ulaştı. Firma, Çin, Filipinler, Hindistan, Türkiye ve Vietnam’daki fabrikaları ve bunlara ilave olarak Brezilya ve Meksika’daki üretim bantları ile 6 milyon adet klimayı dünya çapında pazara sunmaktadır.

LG klimalar dünyada çok iyi tanınmaktadır. İngilizce basılan ve saygın bir Japon klima gazetesi olan JARN (Japon Klima, Isıtma ve Soğutma Haberleri), bir makalesinde LG’nin 2003 yılında 7.3 milyon adet klima ile dünyanın en büyük klima üreticisi olacağını tahmin etmektedir. LG klimanın en iyi olduğu, Amerika Birleşik Devletleri “Consumer Report”, Avustralya’daki “CHOICE” ve Rusya’daki “Financial Russia” dergilerinde de belirtilmiştir

LG’nin araştırma ve dizayn çalışmaları, kaliteden ödün vermeyen ilkeleri ve ileri pazarlama stratejileri ile her zaman müşteri memnuniyetini esas alması bu övgülerin ne kadar yerinde olduğunu göstermektedir. Çevre dostu ürünler geliştirme konusunda önemli yatırımlar yapacağını duyuran LG Klima, 2010 yılında 3.5 milyar dolar satış hedefliyor. Halen bir dünya lideri olan LG Klima 2005 yılında, dünyada 10 milyon 500 bin adet klima satışı gerçekleştirerek 2000 yılından beri toplamda yüzde 20 büyüme kaydetti.

LG Klima, LG Elektronics’in geliştirdiği teknoloji olan Whisen sistemini 2010 yılına kadar tüm klimalarında kullanacağını duyurdu. LG Dijital Ürünler Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Young-ha, “Çevre kirliliği ve küresel ısınma sinyalleri ülkelerin bu konuya eğilmelerini ve çözüm yöntemleri geliştirmelerini sağladı. Şirketlerin de hedeflerine ulaşabilmesi için çevre dostu ürünler gelişmesi zorunluluğu ortaya çıktı. Biz de LG olarak Ar-Ge yatırımlarımızı bu çerçevede geliştiriyoruz. Yeni ürünlerimiz bu hassas konuya uygun bir şekilde üretilecek. Bu sayede LG klima ürünlerinin 2010 yılına kadar dünyanın lider markası olmasını hedefliyoruz” dedi.

Çevre dostu ürün geliştiren LG’nin stratejisi, LG klimaların üretiminden geri dönüşümüne kadar olan 3 aşamalı bir süreci kapsıyor. Birinci aşamada, LG ürünlerin tasarımında çevreye zarar verecek maddeler kullanmayacak. İkinci aşamada, ürünlerin kullanım aşamasında meydana gelen karbondioksit gazının azaltılması ve enerji verimliliğin arttırılmasını sağlamak konusunda çalışacak. Üçüncü aşama ise kullanımı sona eren ürünlerin geri dönüşüm işlemlerinde daha verimli ve duyarlı çalışmalar yapılmasını içerecek.

Fujitsu VRF Klima Dış Ünite

8 HP’den 48 HP’ye 2HP’lik artışlarla geniş bağlanma yeteneği. Alan tasarruf kombinasyonu ve Enerji verimliliği kombinasyonu seçeneklerinden ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Seçilecek dış ünite ile alan öncelikli veya COP / EER verim öncelikli dizaynlar yapılabilir.

Fujitsu VRF Klima İç Ünite Serisi

11 Tip, 49 Model, Kapasite aralığı 2.2kW’den 25.0kW’a kadar farklı tasarımlara ve kapasite sahalarına sahip iç üniteler arasından ihtiyacınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Yönetimsel Enerji Tasarrufu:

Binalarda konfor söz konusu olduğunda, ekipmanın davranışına kısıtlamalar getirilerek veya çalışma ayarları uygun şekilde yapılarak enerji tasarrufu hedefine ulaşılabilir.

Fujitsu VRF Plus Yüksek performanslı çalışma

fujitsu-vrf-klima-sistemleri

EER/COP değerinde önemli yükselme, Twin Rotary DC kompresör, inverter teknolojisi ve geniş ısı dönüştürücüsünün uyumlu kullanılması sonucu önemli verimlilik artışı meydana getirilmiştir.

Fujitsu VRF Plus Çeşitli Enerji Tasarruf Özellikleri

  • Fujitsu VRF ile hassas soğutucu akışkan kontrolü
  • Fujitsu VRF ile düşük ses modu
  • Fujitsu VRF ile geniş çalışma aralığı
  • Ekonomik çalışma
  • Ekonomik çalışma uzaktan kumanda ile ayarlanabilir.
  • Zaman aralıklarına bağlı olarak otomatik sıcaklık değişikliği ayarlaması yapılabilir.
Fujitsu VRF Plus Çeşitli enerji tasarruf özellikleri

Oda sıcaklığını Sınır Değerlerde Ayarlamak

fujitsu-vrf-klima-sistemleri

Minimum ve maksimum sıcaklık aralığı ayarlaması binada yaşayanların konforu düşünülerek hazırlanmış diğer bir enerji tasarrufu yöntemidir.

 

Samsung VRF Klima Sistemleri

Samsung VRF Klima Sistemi, 3 farklı seri dış ünite barındırmaktadır. DVM-S Serisi yüksek ölçekli, büyük kapasiteli bina ve yapılarda kullanılır. DVM Mini, düşük kapasiteli cihazlardır ve genelde villa, ofis gibi mahallerde tercih edilir. DVM Water ise, Samsung tarafından yeni geliştirilmiş düşük enerji tüketimi ile az yer kaplayan Sulu VRF olarak bilinen sistemdir.

Samsung VRF Klima Dış Üniteler

1) Samsung DVM-S VRF Klima Serisi

Samsung DVM S VRF Klima Serisi, yüksek enerji verimliliği, güçlü soğutma ve ısıtma performansı sağlamaktadır. Özellikle büyük binalarda iklimlendirme ihtiyacını karşılayan bir sistemdir. DVM S Serisinin Genel Özellikleri: Çift inverter kompresör, 22 HP’lik tek modül kapasitesi, 4,71 ortalama COP ile en iyi enerji verimliliği, 8400 RPM yüksek hızlı kompresör, 80Pa harici basınç, 110 m dikey borulama olanağı, aktif programlanabilir gece modu kullanımıdır.

2) Samsung DVM Mini VRF Klima Serisi

Inverter kompresör teknolojisi, kapasite seçenekleri; 4 HP, 5 HP ve 6 HP, yüksek soğutma kapasitesi, A Plus enerji sınıfı, yüksek enerji verimliliği, LonWorks, BacNET ve KNX ile kontrol imkanı sunmaktadır.

3) Samsung DVM Water VRF Klima Serisi

Samsung su soğutmalı ya da başka bir deyişle Sulu VRF (DVM Water) sistemleri, düşük enerji tüketimi sağlar ve az yer kaplar. Bu sayede birçok yapıda uygulama avantajı sağlamakta ve tercih sebebi olmaktadır. DVM Water, Samsung tarafından geliştirilen yeni ürün grubudur.

Samsung VRF Klima İç Üniteler

Samsung VRF Klima Sisteminde kaset tipi, kanal tipi, duvara monte, konsol-tavan tipi, gizli döşeme tipi iç ünite ürünleri bulunmaktadır. Geniş kapasite aralığına sahip 68 farklı ürünü ile her uygulama alanı için uygun çözümler sağlamaktadır.

Panasonic VRF Klima Dış Ünite Serileri

Mini ECOi 6N VRF Klima Serisi

Panasonic’in ürün geliştirme politikası, özellikle Avrupa pazarı için geliştirilen 2 borulu, ısı pompalı küçük VRF Klima Sistemi Mini ECOi 6N’nin genişletilmesi ile sürmektedir.

2 Borulu ECOi 6N VRF Klima Serisi

2 borulu ECOi 6N serisi için özel olarak enerji tasarrufu, kolay kurulum ve yüksek verimlilik performansı için özel olarak tasarlanmıştır.

3 Borulu ECOi MF1 VRF Klima Serisi

ECOi 3 Borulu en gelişmiş VRF sistemleri arasındadır. Sadece eş zamanlı ısıtma ve soğutma için yüksek verimlilik ve performans sağlamakla kalmaz, gelişmiş tasarımı kurulumu ve bakımı da son derece kolaylaştırır.

Panasonic VRF Klima İç Ünite Tipleri

İç Üniteler R1 Gizli Döşeme Tipi:

Sadece 229 mm derinliğindeki R1 Tipi Gizli Döşeme Tipi ünitesi güçlü ve etkili bir klima kullanımı sağlamak için çevresindeki alanlar içinde kolayca gizlenebilir.

İç Üniteler P1 Döşeme Tipi:

Döşeme Tipi kompakt P1 üniteleri belirli bir çevre içinde klima kullanımı sağlamak için ideal çözümdür. Standart kablolu kumanda ünitenin gövdesine eklenebilir.

İç Üniteler K1 Duvar Tipi:

K1 Duvar Tipi iç ünite sadece güzel görünmekle kalmayan, aynı zamanda temizlemesi de kolay olan şık ve düz bir panele sahiptir. Ünite aynı zamanda önceki modellerden daha küçük, hafif ve önemli ölçüde sessizdir, bu da küçük ofisler ve diğer ticari uygulamalar için ideal olmasını sağlar.

İç Üniteler T1 Tavan Tipi:

Panasonic VRF Klima T1 Tipi iç ünite tavana monte edilen ünitelerde daha fazla verimlilik ve daha düşük çalışma sesi seviyeleri için bir DC fan motoru bulunur. Karışık kurulumlarda benzer bir görünüm sağlamak için tüm üniteler aynı yüksekliğe ve derinliğe sahiptir ve daha iyi hava kalitesi sağlamak için tüm ünitelerde bir taze hava girişi bulunur.

İç Üniteler E1 Yüksek Statik Basınçlı Gizli Kanal Tipi:

Kanallı ünitelerden oluşan E1 Tipi Yüksek Statik Basınçlı Kanallı Tip  yelpazesi, arttırılan dış statik basınçları sayesinde genişletilmiş kanal yerleşimleri ile daha fazla tasarım esnekliği sunar.

İç Üniteler M1 İnce Düşük Statik Basınçlı Gizli Kanal Tipi:

Ultra ince M1 tipi endüstride kendi tipindeki ürünler arasındaki önde gelen bir üründür. Sadece 250 mm derinlikle daha fazla esneklik sağlar ve çok daha fazla uygulamada kullanılabilir. Ayrıca, yüksek verimliliği ve son derece sessiz ses seviyeleri oteller ve küçük ofislerin de dahil olduğu pek çok kullanıcı arasında popüler olmasını sağlamaktadır.

İç Üniteler F2 Orta Statik Basınçlı Gizli Kanal Tipi:

F2 Tipi Orta Statik Basınçlı Kanallı Tip iç ünite özellikle sabit kare kanallar gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır. İç ünite filtresi standart olarak sunulur.

İç Üniteler D1 Tek Yönlü Kaset Tipi:

Tavan boşluğuna monte edilmek için tasarlanan ince tip 1 yönlü üflemeli kartuşlardan oluşan D1  tipi 1 yönlü kaset tipi iç ünite yelpazesinde 4,2 metreye ulaşan güçlü ama sessiz fanlar bulunur. Ultra İnce, standart ve yüksek tavanlara uygunluk, dahili tahliye pompası 590 mm kaldırma sağlar,  kolay kurulum ve bakım,  askı yüksekliği ayarlanabilir, enerji verimliliğini iyileştirmek için DC fan motoru kullanmıştır.

İç Üniteler L1 2 Yönlü Kaset Tipi:

İnce, kompakt ve hafif üniteler. Fan etrafındaki tasarımın iyileştirilmesiyle boyut ve ağırlıkta önemli düşüşler sağlanmıştır. Tüm modellerin ağırlığı artık 30 Kg’dır. Hava akışı ve dağıtımı ünitenin çalışma moduna göre otomatik olarak değişir. Tahliye portundan 500 mm mesafeye kadar tahliye mümkündür.

İç Üniteler Y1 4 Yönlü Kompakt Kaset Tipi 60×60:

600×600 mm’lik bir tavan alanına tam olarak oturmak için tasarlanan Y1 küçük ticari uygulamalar sonradan yapılan ilaveler için idealdir. Buna ek olarak, verimliliğindeki iyileştirmeler endüstrideki en gelişmiş ünitelerden biri haline gelmesini sağlar.

İç Üniteler U1 4 Yönlü Kaset Tipi:

Ödüllü U1 tipi kartuş model yelpazesi önceki modellerden daha küçük, dar ve hafiftir ve boylu boyunca 950 x 950 mm’lik bir panele sahiptir. DC fan motoru ve hava çıkış kapağı sessiz ve optimum hava dağıtımı sağlar. Kompakt tasarım, azaltılmış ses seviyeleri (önceki modellere göre) daha fazla verimlilik için DC fan motoru, güçlü tahliye pompası 850 mm kaldırma sağlar, hafif tasarım, taze hava girişi, branşman kanalı bağlantısı bulunmaktadır.

Call Now ButtonHemen Ara